Bugün, 8 Mart 2021 Pazartesi

Milli Eğitim Müdürü Hızlı Başladı

Mardin Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Memet Polat, “Bölgenin ve okulların durumunu biliyorum, eksiklik ve aksaklıklar kısa sürede giderilecek”

          Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Memet Polat görev hızlı başladı. Endüstri Meslek Liselerin bölgenin kalkınmasına ve ara eleman yetiştirilmesine  önemli katkılar sağalayacağını, mevcut okulların atölyelerinin  güçlendirileceğini söyledi.

          Mardin’de yedi yıl süre ile Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde müfettiş olarak görev yaptığını kaydeden Memet Polat, teftiş dolayısıyla tüm köyleri dolaştığını, hangi köy okulunda hangi eksikliklerin bulunduğuna vakıf olduğunu söyledi. Polat “Bölgeyi iyi bilmenin, bölge insanını tanımanın eğitim hizmetlerini yürütürken bize ışık tutacak, kolaylık sağlayacak. Mardin’de 7 yıl müfettişlik yaptım. Tüm köyleri dolaştım, hangi köyün  eğitimde neye ihtiyaç duyduğunu, oklunun eksiğini, eğitimindeki hangi aksaklıklarının olduğunu biliyorum.  Eğitimde eşitlik ve hakkaniyet ilkelerine hassasiyet göstereceğiz” dedi

                    Kodlama ve Meslek Liseleri araştırmalarım var

    ARG Birimlerinin harekete geçirileceğine vurgu yapan Milli Eğitim Müdürü Polat “ARG birimi ile toplantılarımızı yapıyoruz. Kodlama ve Meslek liseleri üzerinde araştırmalarım var.  Kızıltepe Meslek Lisesi ile öğrenci atölyeleri arasında 5 km mesafe var. Bu okulda başarı nasıl sağlanabilir. Öğrenci ve öğretmenler okul ile atölye arasında mekik dokuyor. Durumu sayın valimize ve bakanlık birimleriyle paylaştım bu aksaklığı en kısa sürede gidereceğiz. Meslek liseleri üretim merkezleri haline dönüştürülecek. Bölgenin kalkınmasında ve ara teknik eleman yetiştirilmesinde meslek liselerinin önemli bir konumu söz konusudur” şeklinde konuştu.

         Makamın hakkını vereceğim

  Milli eğitim müdürlüğünün zor ve fedakarlık isteyen bir makam olduğunu ifade eden Memet Polat “Sorgulayan bri makamdan, sorgulanan bir makam geldik. Bunun bilincinde ve sorumluluğunun farkındayım. Eğitim hizmetlerini  adalet ve liyakat ilkeleri doğrultusunda, partiler ve siyaset üstü bir anlayışla vereceğiz. Mardin’in eğitimdeki başarı çıtasının asıl daha yükseğe çıkarılabileceği konusu üzerinde yoğunlaşacağız. Bunun için Mardinli iş insanlarını, hayırsever vatandaşları ve velilerimi eğitim sisteminin içine çekme ve desteklerini kazanma gayretimiz olacak” şeklinde sözlerini sürdürdü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


YAZARLAR