Bugün, 8 Mart 2021 Pazartesi

Mardin’e Tıp Fakültesi Tamam mı?

Miroğlu MKYK toplantında, Mardin Tıp Fakültesini gündeme getirdi.

      Cumhurbaşkanı Recep Tayyıp Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Ak Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu’nda, 25.ve 26.Dönem AK Parti Mardin Milletvekili, MKYK üyesi, Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Orhan Miroğlu gündeme getirdi.

            Miroğlu twiter hesabında yaptığı açıklamada “MKYK toplantımızda, Cumhurbaşkanımızdan, AÜ bünyesinde Tıp Fakültesi açılması ve Dara Antik Şehri üzerinde kurulan Dara köyünün taşınması için istirhamda bulunduk. Tıp Fakültesi  için imza veren hemşehrilerimize STK’lara ve Üniversitemize teşekkürler. Konu, Cumhurbaşkanımızın takdirindedir.” Açıklamasını yaptı.

       Miroğlu gazetecilere  “Malumunuz olduğu üzre, Artuklu Üniversitesi’ne Tıp Fakültesi açılması talebi, Mardin’in gündeminde önemini korumaya devam ediyor.

      Mardin STK Platformu 100 bini aşkın imza topladı, üniversitemiz YÖK nezdinde girişimlerde bulundu, bu önemli talebin altyapısının hazırlanmasında çalışmalar yaptı.

     Mardin şüphe yok ki, sağlık turizminden en fazla yararlanması gereken illerimiz arasındadır.

          Bölgesel konumu, Irak ve Suriye’nin gelecekte yeniden inşa edilmesi söz konusu olduğunda, Mardin’in ekonomik, kültürel ve sağlık alanında oynayacağı rolü başka bir şehrimizin oynaması gerçekten mümkün değil.

        Bu çerçevede partimin perşembe günü yapılan son MKYK toplantısında, söz alarak, 2021 yılında gerçekleşecek olan yatırım programı için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ettim ( Ki Midyat- Mardin yolu inşaatı bu yatırım programınınım  içindedir) ve Artuklu Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi açılması ve Dara köyünün Dara Antik Şehir üzerinden alınıp başka bir alana taşınması hususunda Cumhurbaşkanımızdan tensip buyurmasını talep ettim.

     Mardinli hemşerilerimizin umutlu ve heyecanlı bekleyişlerine iyi  gelecek müjdeli haberlerin en kısa zamanda duyulacağı inancında olduğumu  bir kez daha ifade ediyorum” şeklinde açıklama yaptı.

 

 


YAZARLAR