Bugün, 8 Mart 2021 Pazartesi

Halk Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Özdil Mardin’e geldi

Mardin Organize Sanayi Bölgesinde Sanayiciler, Türkiye Halk Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Süleyman Özdil’e sorunlarını anlattı.

         Türkiye Halk Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Süleyman Özdil Mardin’e geldi. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetini ziyaret eden Özdil, sanayicilerin güncel, genel ve bölgesel ekonomik sorunlarını,  kredi destek taleplerini dinledi.

    Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili A. Nasır Duyan, Halk Bankası Yönetim Kurulu Başkanı, Bölge ve İl yöneticilerinin Organize Sanayi Bölgesini ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Halk Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanının, bölgeye gelmelerinin sorunları yerinde değerlendirmelerinin ve sanayicinin sorunlarının en yetkili kişi tarafından dinlenmesinin son derece önemli olduğunu, sorunların daha hızlı ve daha etkin bir şeklide giderileceğini dile getiren Duyan, aynı şeklide diğer bankaların üst düzey yöneticilerini de Mardin ve Mardin Organize Sanayi Bölgesinde görmek istediklerini belirtti.

       İhalesi yapılan İndirici Trafo Merkezi için kredi talebinde bulunduklarını kaydeden Duyan  “ Bir Kamu Bankası olan Halk Bankasının OSB’nin Alt Yapısını desteklemesi gerekmektedir. İndirici Trafo Merkezi inşaatında kullanılmak üzere düşük faizli kredi talep ettik. OSB ve Sanayicilerimizin kredi talepleri için Halk Bankası Bölge Müdürü ve Şube Müdürlerine kredi limitlerini artırma yetkilerinin verilmesi ve zaman sürelerinin hızlandırılmasını istedik.” Dedi.

          Mal Varlıkları gerçek değeri üzerinden gösterilsin

     OSB Başkan Vekili Duyan “Bölgemizdeki sanayicilerden talep edilen teminatların expertiz değerlerinin çok düşük gösterilmemesi kredilerin gerçek değeri üzerinden belirlenmesi, her firmanın cirosuna ve ihracat rakamlarına göre limit açılması, ayrıca maddi teminatın yanında kredibilitesi düzgün olan firmalara, firma ortak ve yetkililerinin kefalet imzaları karşılığı limit açılması, firmalara öncelikli olarak kredi limitleri belirlenmesi, teminatlar getirildikçe teminat kadar limitlerden direk kredi kullandırtılması ve kredi geri ödemelerinde yaşanan sıkıntılarda tüm bölgenin ve sanayicilerimizin aynı kefeye konulmaması noktasında Sayın Özdil’den destek istedik. Haklı isteklerimize sıcak bakacağına inanıyoruz” şeklinde sözlerini sürdürdü.


YAZARLAR