Bugün, 8 Mart 2021 Pazartesi

Genç Yazar’ın Romanı “İLK” çıktı

Hukukçu, Yazar, Gazeteci Eda Nur Işıksal’ın Romanı “ilk” Kitapçılarda raflardaki yerini aldı.

          Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal, Olay Aktif Gazetesi İmtiyaz Sahibi Eşi Pervin  ve kızı ile Mardin’e geldi. Necmi Işıksal’ın kızı Hukukçu, Yazar ve Gazeteci Eda Nur Işıksal, yazdığı “İLK” adlı romanını,imzalyaıp, GGF ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik'e hediye etti.

       Tekirdağ doğumlu, İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi, Tekirdağ’da  bir yerel gazetede 16 yaşında yazarlık yapmaya başlayan, Eda Nur Işıksal, hayata farklı bir pencereden bakışını yansıttığı “İLK” adlı Romanı Romans yayınlarından çıktı. Kısa sürede ikinci baskısı yapılan “İLK” Romanının akıcı bir dil ve akılcı bir anlayışla kaleme alındı.

        “Z” Kuşağının ele avuca sığmaz karakteri, katkısız yaşam renklerini taşıyan genç yazar, Tatile geldiği Mardin’den ilham aldığını söyledi. Dünya gençliği entegrasyonunun önem ve çılgınlığına değinen genç yazar Işıksal “ İlk romanımda farklı kişilerin sağladığı başarıyı, yalın bir dille anlatmaya çalıştım. Sanal ortamda dünya gençlerinin büyük başarılara imza atabileceğini, bir araya gelmeden fikir ve düşünce ürünlerinin paylaşımı ve birleşimi ile büyük işler yapılabileceğini arkadaşlarımla kanıtladık. İkinci Romanımda bu deneyimlerimin ışığında okuyucularıma çok şey anlatacağım. Gazeteci babamdan çok şey öğrendim. En çok da özgüvenimi  babamın sayesinde kazandım. Sadece önümüzü açtı, düşüncelerimizi uçuk da olsa frenlemedi, destek verdi.” Şeklinde konuştu.

       

 


YAZARLAR