Yürüyerek Girdiği Hastaneden Felçli Çıktı
Mardin´de özel bir hastanede, parmaklarında uyuşma şikayetiyle beyin cerrahi kliniğine başvuran 9 çocuk annesi Şükran Koçhan (46), fıtık ameliyatı sonrası felçli kaldığını iddia ederek hastane ve doktor hakkında dava açtığını söyledi.
Tarih: 15.05.2019 15:23:02/ 1890okunma / 0yorum

Mardin´de özel bir hastanede, parmaklarında uyuşma ve bel ağrısı şikayetiyle beyin cerrahi kliniğine  başvuran 9 çocuk annesi Şükran Koçhan (46), fıtık ameliyatı yapıldı. Ameliyat  sonrası felçli kaldığını iddia ederek hastaneden  ve doktordan şikayetçi oldu.

           Kızıltepe´de yaşayan 9 çocuk annesi Şükran  Koçhan, ayak parmaklarındaki uyuşma ve bel ağrısı nedeniyle özel bir hastaneye gitti. Beyin cerrahı bölümünde ameliyat olan Koçhan, iddiaya göre yanlış ameliyat sonucu felç kaldı.

                   Doktor ameliyat sonrası izine gitti.

           Ameliyattan hemen sonra eşinin sol ayağında olan ağrının sağ ayağına da vurduğunu kaydeden Cevdet Koçhan, eşindeki gariplikleri ameliyatı yapan doktora bildirdiğini ama doktorun geçer diyerek geçiştirdiğini savundu. Doktorun ameliyat sonrası yıllık izine çıktığını kaydeden Cevdet Koçhan, bunun sonucunda raporları başka doktorlara gösterdiklerini ve kendilerine ameliyatın yanlış yapıldığının bildirildiğini ifade etti. Cevdet Koçhan, “26 yıllık evliyiz ve 9 çocuğumuz var. Eşimin bel fıtığı vardı ve o beyin cerrahını çok övdüler gittik yanına. Doktor MR çektirdi ve ameliyat olması gerekiyor dedi. Telefonda yaptığı bütün ameliyatların videolarını bana izletti. Beyin ameliyatı yapan doktora inandım eşimi ameliyata aldı. 29 Nisan´da ameliyat oldu. 3 buçuk saatlik bir ameliyat geçirdi. Eşim ameliyattan çıktı daha asansördeydik eşimin sağlam bacağı olan sağ ayağımı kesin diye bağırıyordu. Narkoz etkisi diye düşündük. Hocayı çağırdık ve geçer dedi. Ertesi gün hocamız izne ayrıldı. Ameliyatı yaptı ve ertesi günü izne ayrıldı. Mesaj atıyoruz, mesajlarımız da mevcut, cevap vermedi” dedi.

 Yürüyerek girdiği ameliyattan felçli çıktı

    Hastalarının acı içinde kıvrandığını hastane yönetimine bildirdiklerini söyleyen Cevdet Koçhan, “Bizim hastamızın durumu ile ilgili hocaya ulaşamıyoruz dediler. İstanbul´daki bir arkadaşımız acilen bir film çektirin dedi ve biz de film çektirdik. Allah razı olsun  Kızıltepe´de bulunan İpek Yolu Hastanesi´nin başhekimi branşı olmadığı halde ´bunda yanlış bir şey var´ dedi. Hastane müdürü de ´ilçede başka bir özel hastane var oradaki hekime gösterelim´ dedi. Bizde o arada İstanbul, Ankara, Urfa´ya sonuçları attık. Bütün doktorlar hepsi ´yanlış bir ameliyattır´ dedi ve ikinci ameliyata gerek olduğu söylendi. Mardin´deki diğer özel hastane de aynı şeyi söyledi. Bizim doktora olan güvensizliğimiz daha da arttı. O arada İpekyolu Hastanesi kendi doktorlarına ulaştı ve doktor benim ameliyatımda hiçbir sorun yoktur diyor. Hastada ödem oluşmuş, ödem tedavisi uygulayacağız diyor. Bizim güvenimiz kalmadı, siz bir doktor getirin yok, ben bir doktor getireyim yok, ambulans verin yok, hastamızı alıp gidelim yok. Sapa sağlam girdiği hastaneden, gülerek girdiği belgeleri her şeyi var sağlam girdi, felçli olarak çıktı” diye konuştu.

 “Hem felçli eşime hem de 9 çocuğuma bakıyorum”

 Gaziantep´te özel bir hastanede ikinci ameliyat geçirdiklerini belirten Cevdet Koçhan, “Doktor yanlış ameliyat olduğunu söyledi. Yanlış olan Mardin´de doktorun taktığı platinin biri kanala girmiş siniri ezmiş. Bu nedenle hastamız felç. İkinci ameliyatı geçirdik. Allah razı olsun ellerine sağlık doktorumuz Aslan Güzel eşimin bacağını kurtardı ama ayağı kurtaramadı ayağı felç kaldı. Şuan tanısı, düşük ayak. Benim başıma bu geldi, ben mağdurum başkalarının başına gelmesin. Ben şimdi hem 9 çocuğuma hem de felçli eşime bakıyorum. Allah hakkımızı bırakmasın hem hastaneye hem de doktora dava açacağız” şeklinde konuştu.

   Hastaneden yapılan açıklamada,"Vida sinirin yan tarafından geçmiş"

İddialara ilişkin açıklama yapan Kızıltepe İpek Yolu Hastanesi Başhekimi Turan Pehlivanoğlu, hastanın 29 Nisan 2019 tarihinde ameliyata alındığını söyledi. Pehlivanoğlu, “Cerrahi müdahale sırasında ve transpediküler vidalar takılırken ve ameliyat sonrasında radyolojik olarak vidaların yerlerinde olduğunu teyit etmek üzere C kollu röntgen cihazı ile çekimler yapıldı. Ameliyat sonrası yapılan kontrol muayenesinde hastanın tüm extremitelerini hareket ettirdiği görüldü ve bu şekilde servise gönderildi. Ameliyat sonrası dördüncü saatte hasta kendine geldiği zaman yapılan nörolojik muayenesinde hastanın ameliyat öncesi sol ayak bileğindeki kuvvetsizliğin düzelmiş olduğu ancak sağ bacakta yanma ve uyuşukluk şeklinde şikayeti olduğu öğrenildi. Yapılan nörolojik muayene de motor fonksiyon tam olduğu tespit edildi ve post op erken dönem kayıtlara geçirildi. Ameliyat sonrası 1 .gün saat 09.00´da hastanın sabah vizitinde sağ bacağındaki uyuşukluğun devam ettiği ancak ayak bileğinde kuvvetsizlik olmadığı tespit edildi. Ameliyat sonrası 2. günde hastanın sabah vizitinde sağ ayak bileğinde dorsal flexiyonunda kuvvetsizlik ortaya çıkması üzerine çekilen lomber BT´de sağ taraftan konulan vidanın sinirin yan tarafından geçmekte olduğu görüldü. Ancak kuvvetsizliğin sinirde ödem olması nedeniyle olduğu düşünüldü. Bu nedenle yeni bir operasyon düşünülmediği aileye bildirildi. Ancak aile hastasını başka bir merkeze götürmek istedi" dedi.

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ahde vefa buluşması
Ahde vefa buluşması
Emekli Hakim Boran, İsveç´te kendisini ağırlayan Bünyamin Halef´i, ağırlamak için İstanbul´a gitti.
Artuklu Üniversitesinde Sigara Konferansı
Artuklu Üniversitesinde Sigara Konferansı
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Dağlı yaklaşık bin öğrencinin katıldığı konferansta sigaranın zararlarını ve bırakma yöntemlerini anlattı.”Sağlıklı yaşamak istiyorsanız,sigaradan uzak durun”
Mardin´de obeziteye yürüyüşle dikkat  çekti
Mardin´de obeziteye yürüyüşle dikkat çekti
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.
Mardin´de Halk Sağlığı Haftası Etkinlikleri
Mardin´de Halk Sağlığı Haftası Etkinlikleri
Mardin İl Sağlık Müdürlüğünce Halk Sağlığı Haftasında çeşitli etkinlikler düzenlendi.
MEVSİMSEL GEÇİŞLERE DİKKAT
MEVSİMSEL GEÇİŞLERE DİKKAT
İnsanların en büyük sorunlarından bir tanesi de mevsim değişikliği sonucu geçirdiği hastalıklardır. Yaz aylarının sona ermesi ve sonbahar ile birlikte oluşan bahar yorgunluğu hastalığı insanları tedirgin ediyor.
KIZILTEPE´DE ENGELLİLERE PROJE TANITIM EĞİTİMİ
KIZILTEPE´DE ENGELLİLERE PROJE TANITIM EĞİTİMİ
Mardin´in Kızıltepe ilçesinde engellilerin üretime katkıda bulunması amacıyla proje tanıtım eğitimi verildi.
DÜNYADA 257 MİLYON KİŞİ HEPATİT B VE 71 MİLYON KİŞİNİN HEPATİT C HASTASI VAR
DÜNYADA 257 MİLYON KİŞİ HEPATİT B VE 71 MİLYON KİŞİNİN HEPATİT C HASTASI VAR
Hepatit virüsleri nedeniyle dünya genelinde yüz milyonlarca insan, kronik karaciğer hastalıkları ve kanserden ölüm riskiyle karşı karşıya.
 Çocuk Doktorundan Kitap Kampanyası
Çocuk Doktorundan Kitap Kampanyası
Dargeçit İlçesinde görev yapan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Muhammed Şeyhanlı, muayene ettiği çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve muayene korkusunu gidermek için, kitap ve çeşitli hediyeler dağıtıyor.
Darp Edilen Doktorlara Meslektaşları sahip çıktı
Darp Edilen Doktorlara Meslektaşları sahip çıktı
Mardin Devlet hastanesin görev yapan, iki doktora yapılan saldırı, Sağlık Sen Şube Başkanlığı ve Aile Hekimleri Derneği tarafından kınandı.
Usulsüz Rapor Yazmayan Doktora meydan dayağı
Usulsüz Rapor Yazmayan Doktora meydan dayağı
Mardin Devlet Hastanesinde görev yapan Uz. Dr. Davut Sakız ve eşi Uz.Dr.Ayşe Sakız usulsüz rapor yazma talebini reddettiği kişi tarafından feci şekilde dövüldü
Devlet Hastanesinde Nefes Kesen Tatbikat
Devlet Hastanesinde Nefes Kesen Tatbikat
Mardin Devlet Hastanesinde, gerçeği aratmayan yangın tatbikatı
Kızıltepe Belediyesi denetimleri sıklaştırdı
Kızıltepe Belediyesi denetimleri sıklaştırdı
Zabıta ekipleri, tarihi geçmiş 500 kilogram şeker ele geçirdi
 Mardin´de Doktora dayağa tepki
Mardin´de Doktora dayağa tepki
Mardin Diş Hekimleri Odası ve Tabipler Odası, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´nde güvenlik görevlilerinin diş hekimi Mehmet Ata Bulut´u darp etmesi olayına basın açıklaması ile tepki gösterdi.
MARDİN´DE GERÇEĞİ ARATMAYAN UMKE TATBİKATI
MARDİN´DE GERÇEĞİ ARATMAYAN UMKE TATBİKATI
Mardin´de bölge illerden gelen görvliler ve 140 gönüllünün katıldığı eğitim sonunda tatbikat yapıldı
MAU Merkezi Araştırma Laboratuvarından iddialı adım
MAU Merkezi Araştırma Laboratuvarından iddialı adım
Altyapısı ve akademik kadrosuyla sürekli gelişen Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde kurulan Merkezi Araştırma Laboratuvarı´nın çok kapsamlı çalışmaları ve bilimsel faaliyetlerine bir yenisi daha eklendi.
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Etkinlikleri
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Etkinlikleri
İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Yavuz” Mardin genelinde nisan ayı boyunca İl ve ilçelerimizde Otizm Farkındalık çalışmaları devam edecektir”
Mardin Çimento´dan İSG Seferberliği
Mardin Çimento´dan İSG Seferberliği
Mardin Çimento Genel Müdürü İhsan Erçin´den iş sağlığı ve güvenliği seferberliği
Türkiye´de bir ilk , Sokak Köpeğine katarakt ameliyatı
Türkiye´de bir ilk , Sokak Köpeğine katarakt ameliyatı
Mardin´de Sokak Köpeği Ayaz´a katarakt ameliyatı yapıldı
 Dargeçit´te Bisiklet sürüşü ile madde bağımlılığına dikkat çekildi
Dargeçit´te Bisiklet sürüşü ile madde bağımlılığına dikkat çekildi
Madde Bağımlılığıyla Mücadelede, Farkındalık Yaratmak İçin Bisiklet Sürdüler
Mardin adliyesinde kan bağışı
Mardin adliyesinde kan bağışı
Hakim ve savcılar, başka yaşamlara umut olmak için kan bağışında bulundu.
Gündem
Röportaj
Yaşam
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Alexa

Alexa

Mardin için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:42 07:23 12:30 15:01 17:19 18:47
İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.

SADİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Google
Custom Search
Kültür / Sanat
Asayiş
Arşiv