Bugün, 11 Temmuz 2020 Cumartesi

Mardin´de Doğa Temalı Fotoğraf Sergisi

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği tarafından Mardin´de ?Doğa Bizde Kalsın´ temalı fotoğraf sergisi açıldı.

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği ev sahipliğinde açılan sergide son yıllarda ilimiz ve ülkemiz genelinde doğada yapılan tahribatları içeren eserler sergilendi.

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği sergi alanında çılan sergiye Malatya Fotoğraf Sanatı Derneği üyelerinin yanı sıra Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği üyeleri ve çok sayıda Mardinli sanatsever katıldı.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ?Gel Katıl Bize? projesiyle ?Doğa Bizde Kalsın? temalı sergi kapsamında Malatya Fotoğraf Sanatı Derneği´nin Temel fotoğrafçılık eğitimine katılan kursiyerlerin eserleri sergilenerek doğaya karşı daha hassas davranılması gerektiği vurgusu yapıldı.

Serginin açılışında konuşan Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği Başkanı Latif Sakız, Malatya´dan kadim şehir Mardin´e gelerek, eserlerini burada sergileyen Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği yönetim ve kursiyerlerine teşekkür ediyorum dedi.

Konuşmasının devamında Sakız, ?Dernek olarak geçmişten bugüne yaptığımız çalışmalar ve projeler hak temelli yaklaşım ile sergilenerek gerçekleşti. Önümüzdeki dönemlerde de aynı yaklaşımla çalışmalarımız devam edecektir. Malatya Fotoğraf Sanatı Derneği´nin sergi yapma talebini büyük bir heyecanla karşıladık ve eserleri sanatseverlerle buluşturma şansını yakaladık. Sanat adına çok kültürlü şehrimizde hak temelli, gönüllülük esasına dayalı ve sahiplenme bilinci olması noktasında girişimlerimiz devam etmektedir. Eğitim ve etkinliklerimizi sosyal medya hesaplarında yayınlayıp çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm sanatseverleri faaliyetlerimize bekliyoruz? dedi.

Yoğun katılımla gerçekleşen sergide, birçok eser sanatseverle buluştu. Sergi boyunca katılımcılara çevre bilinci anlatıldı.

YAZARLAR