Bugün, 11 Temmuz 2020 Cumartesi

Lokantalarda yemek fiyat listesi

Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanlığı, gelen şikayetler üzerine lokantalar için fiyat listesi hazırladı.

            Mardin´de turizm alanında sağlanan gelişmeler ile birlikte, şehre gelen yerli ve yabancı turist sayısında gözle görülür artış sağlandı. Bazı lokantaların yemek fiyatlarını fahiş fiyatlarla satması şikayetlere sebep olmuştu.  Odalar Birliği Başkanı İsa Tunç, oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek fiyat listesini belirledi.

           Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı İsa Tunç, Mardin´in turizmden büyük beklentileri olduğuna dikkat çekerek, esnafın bu süreci çok iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi.. Tunç ?Turizm altın yumurtlayan tavuk gibidir. Esnafımız bu tavuğun yumurtalarını usulüne uygun toplaması hepimizin yararına. Tavuk kesip bir günde yumurtaları almaya kalkışmak, turizmi baltalar.  Oda başkanı arkadaşlarımızla bir araya geldik ve makul bir fiyat listesi belirledik.  Lokantacı esnafımızın fiyat listesini, müşterinin görebileceği bir yere asmasını istiyoruz. Lokantaya giden müşterinin, ödeyeceği yemek bedelini öğrenmesi ve ona göre hareket etmesi doğal hakkıdır. Turisti küstürmemek lazım. Çevre şehirlerdeki fiyatları örnek alıp listemizi hazırladık? şeklinde konuştu.

        Vatandaşlar, yemek listelerinin asılması ve listeye uyulup uyulmadığını takip edilmesinde belediye ve yetkili kurumların devreye girmesini istiyor

 

 

YAZARLAR