Bugün, 15 Temmuz 2020 Çarşamba

Hakan ve Karaaslan ailelerinin mutlu günü

Tülin Karaaslan ve Tuncay Hakan dillere destan bir düğün ile dünya evine girdi.

Mardin´in tanınmış ailelerinden Hakan ve Karaaslan aileleri, Bilem Tesislerinde açık havada yapılan dillere destan bir düğün ile çocuklarını evlendirdi. Gelin Tülin Karaaslan ve Damat Tuncay Hakan´ın gece boyunca oynamalarını davetliler ?Birbirlerine çok yakışıyorlar, mutluluk bu olsa gerek? yorumlarına neden oldu.

           Damadın Babası Fevzi Hakan ve Gelinin babası Celal Karaaslan, düğüne gelen misafirlerini kapıda karşıladı. Davetlilerle tek tek ilgilenen Hakan ve Karaaslan aileleri, davetlilerle halay çekip çifte telli oynadı.

                Mardinli Sanatçılar  Davetlileri coşturdu

        Hakan ve Karaaslan ailelerinin düğününe Mardinli ses sanatçıları da renk kattı. Ünlü ses sanatçısı Murat Kurşun ve Mahmut Mardin, birbirinden güzel  okudukları Arapça ve Türkçe şarkılarla davetlileri coşturdu. Fevzi Hakan´ın akrabaları olan ses sanatçıları Murat Kurşun ve Mahmut Mardin, davetlilerin yoğun ilgisi ile karşılandı. Davetliler ses sanatçıları ile adeta  fotoğraf çektirme yarışına girdi. Ses Sanatçısı Murat Kurşun, Şeyhmus Alpaslan´ın çalıp söylediği düğünde mikrofonu eline alınca ?Şeyhmus abi bizim üstadımız.  Burada bulunan mahalle arkadaşlarımızla çocukluğumuzda birlikte türkü-şarkı söylerdik. Çok güzel günlerdi? dedi.

         Gelin Tülin Karaaslan ile Tuncay Hakan, ünlü ses sanatçılarının da çalıp söylediği düğünde pistten inmedi. Kimi zaman dans eden çift kimi zaman çiftetelli ve Mardin´i n ünlü oyunu Reyhani oyunu ile hem eğlendi hem de davetlileri eğlendirdi.

         Gelin Tülin´in zarafet ve güzelliği ile Tuncay´ın şıklığı dikkat çekti. Düğün gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

 

YAZARLAR