Bugün, 11 Temmuz 2020 Cumartesi

Gazetecilerden Organ Bağışı

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik ve Onur Kurulu Başkanı Adnan Avuka organlarını bağışladı.

Mardin´de düzenlenen ?Haydi Mardin Organ Bağışına´´ kampanyasına katılan Gazeteciler Adnan Avuka ve Mehmet Çelik, organ bağışı yaptı.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ?Haydi Mardin Organ Bağışına´´ konulu konferansını takip eden Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik ve Federasyonun onursal başkanı Adnan Avuka organ bağışında bulunarak örnek bir davranış sergilediler.

9 kez kan bağışında bulunan yılların emektar gazetecisi Adnan Avuka, Organ bağışı toplumsal anlamda çok önemli bir konu olduğunu belirterek, binlerce kişi çeşitli rahatsızlıklarından dolayı organ bekledi. Bu anlamda hepimizin organlarını bağışlamasının önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Hiç düşünmeden bende bu kampanyaya katıldım. Organlarımı bağışladım ?dedi.

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik, İl Sağlık Müdürlüğü´nün başlatmış olduğu bu farkındalık projesine destek vermek için organ bağışında bulunduklarını ifade etti. Çelik,?  Bugün burada gazeteci büyüğümüz ile birlikte organlarımızı bağışladık. Buradan tüm Mardinli halkımızı da bu projeye destek vermeye ve organ bağışında bulunmaya davet ediyoruz ?şeklinde konuştu

 

 

 

YAZARLAR