Bugün, 5 Ağustos 2020 Çarşamba

Eylem Hazırlığında 2 Terörist Yakalandı

Mardin Emniyet Müdürlüğü ile MİT Başkanlığı ekiplerinin ortak operasyonu ile Metropollerde eylem yapma hazırlığında olan 2 terörist yakalandı.

Mardin´de MİT Başkanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, metropollerde bombalı saldırı yapma hazırlığında olan 2 terörist sağ olarak yakalandı. Teröristler yakalanmasaydı, Türkiye´nin çeşit bölgelerinde orman yangınları gerçekleştireceği ortaya çıktı.

    Mardin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada  konu ilgili şu ifadelere yer verildi.? PKK/KCK Terör Örgütünün eylem/faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve akamete uğratılması amacıyla, MİT Mardin Bölge Başkanlığı ve Mardin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 11/09/2019 Çarşamba günü  ortak icra edilen operasyon sonucunda;

PKK/KCK-PYD/YPG Terör Örgütü tarafından Türkiye´de eylem yapmak için yetiştirilen ve Bölücü Terör Örgütünün şehir yapılanması olan YPS bünyesinde faaliyet yürütmek üzere ülkemize gönderilen iki (2) Bölücü Terör Örgütü mensubu sağ olarak ele geçirilmiştir. Terör örgütü PKK tarafından metropollerde bombalı eylemlerde bulunmak için gönderilen Bölücü Terör Örgütü mensuplarının bombalı eylemler ile birlikte orman yangınları çıkarmak için hazırlık yaptıkları belirlenmiştir.

B.K. ve M.E.F. isimli Bölücü Terör Örgütü mensupları sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konulmuştur.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde hayatlarına devam etmesini sağlamak amacıyla bölücü terör örgütü mensupları ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilecektir.?

YAZARLAR