Bugün, 11 Temmuz 2020 Cumartesi

DİKA´dan STK´lara bilgilendirme toplantısı

Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği,Destek ve Teşvik rehberi hakkında Sivil toplum kuruluş temsilcilerini bilgilendirdi

            Mardin´de Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği toplantı salonunda, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak illerini kapsayan, sivil toplum kuruluşlarına yönelik,  destek ve teşvik rehberi bilgilendirme toplantısı yaptı.

            DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Aslan, Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı M.Şerif Öter, Bilim Sanayi ve Teknolojı Müdürü Musa Öztürk, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Salih Nergiz, Süryani Kadim Vakfı Başkan Vekili Yılmaz Hiçbezmez  Mardin Karadeniz Kardeşlik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İdris Demir ve ile genelinden STK temsilcileri katıldı.

          Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, kalkınma ajanslarının temel amacının, kamu kesimi,özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi ve kaynakların yerinde etkin kullanılması olduğunu söyledi. Altındağ ?TRC bölgesinde ve ilimizde birlikte yaşamayı biliyoruz ama birlikte çalışma kültürümüzü geliştiremedik. Devletimizin ve hükümetin son dönemlerde  yatırımcılara ve vatandaşa çok iyi imkanlar sağladı. Ajan olarak, STK´ların kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi için,yatırım destek ofisleri üzerinden bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri veriyor. Teknik destek programlarımız vasıtasıyla da çok sayıda nitelikli eğitimler vermektedir. Avrupa ülkelerinde  STK´ların her şeyin üzerinde olduğunu görüyoruz.Ne istediğini at bilen, hedeflerini belirleyen ve ülkede söz sahibi olan STK´ların kurumsallaşma yolunda emin adımlar atan STK´lara  fizibilite,teknik ve bilgilendirme desteği vermeye devam edeceğiz. ? dedi.

       Sivil Toplum Kuruluş Temsilcilerine, Kalkınma Ajansı  aracılığıyla ve AB destekli alabilecekleri projeler hakkında da geniş bilgiler verildi.

      

YAZARLAR