Bugün, 5 Ağustos 2020 Çarşamba

Dekan Dağlı ?Tıp Fakültesi için her kesimden destek bekliyoruz?

Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Canan Eren Dağlı ? Fakültemiz, Mardin Tıp Fakültesinin temelini oluşturmayı hedefliyor?

           Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde bulunan, Sağlık Meslek Yüksek Okulunun, Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüştürülmesi ile birlikte, hedefler de büyütüldü. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Canan Eren Dağlı, fakülte bünyesinde 4 tıp profesörünün görev yaptığını söyledi.

           Olaya doktor gözü ile bakınca, Mardin´in araştırma hastanesine ve ardından tıp fakültesine ihtiyaç duyduğunu ifade eden Prof.Dr. Canan Eren Dağlı, bu konuda herkesin desteğini beklediklerini söyledi. Rektör Özcoşar´ın üniversitenin önünü açmak için her türlü gayreti gösterdiğini ve somut kararlar aldığını kaydeden  Eren Dağlı ? Bu bölgede uzun yıllar, pratisyen, asistan ve doçent olarak görev  yaptım. Şimdi de Sağlık Bilimleri Fakültesinin Dekanlığını yapıyorum. Bölgenin yapısını sağlık ve hasta sorunlarını çok iyi biliyorum. Mardin mükemmel bir şehir. Gelirken bir ayağım geride olmadı. Severek ve isteyerek geldim. Şu anda fakültemizde 4 Tıp Profesörü var. Mardin Tıp Fakültesine sağlam bir zemin var. Bu konuda siyasilerimize, yöneticilerimize ve iş insanlarımıza destek görevi düşüyor.Herkesimden destek bekliyoruz? dedi.

           Bölge Ekonomisine ve Turizmine hizmet

     Artuklu Üniversitesi bünyesinde kurulacak tıp fakültesinin  bölge ekonomisine ve turizmine ciddi katlar sağlayacağına dikkat çeken  Dekan Eren Dağlı ?Mardin konumu itibarı ile, Suriye ve Irak´a sağlık hizmeti  verebilecek bir yerde. Tıp fakültesinin kurulması ile birlikte komşu  şehir ve ülkelerden gelecek hastalara sağlık hizmeti verilecek.  Dolayısıyla sağlık turizmi gelişecek, tarihi kentin turizmine ve ekonomisine ciddi katkılar sağlayacak? dedi.

 

    

YAZARLAR