Bugün, 12 Temmuz 2020 Pazar

Bu Takımı Kimse Tutamaz

Mardin 1947 Sağlıkspor Kadın Hentbol Takımı, Güçlü Rakibi Aksaray Belediye Kadın Hentbol Takımını farklı yendi. 33-20

         Mardin 1947 Sağlıkspor Kadın Hentbol Takımı rakip tanımıyor.  Sahasında ağırladığı Aksaray Kadın hentbol takımını farklı bir skorla yenen  Sağlık Melekleri, seyredenlere ?Bu Takımı Kimse Tutamaz? dedirtti.

             Milletimizin Başı Sağ olsun  Pankartı ile sahaya çıktılar

        Mardin 1947 Sağlıkspor Kadın Hentbol Takımı ve Aksaray Belediye Hentbol Takımı sahaya, İdlib´te şehit düşen Mehmetçiklerimiz  için ? Milletimizin Başı Sağolsun? Pankartı ile sahaya çıktı. Şehitlerin anısına saygı duruşunun ardından karşılaşma başladı.

                  Küçük Ahmet´e moral pankartı.

           Adana´da tedavi gören,Sağlık-Sen Mardin Şube Başkanı  Dr.M.Selim Ünverdi´nin oğlu Ahmet  için de  fotoğraflı " Sevgili Ahmet Ünverdi Seni Seviyoruz" moral pankartı taşındı.

         İlk yarıya hızlı başlayan ve ilk dakikalarda açtı farkı koruyan Sağlıkspor Kadın Hentbol Takımı, sağlam bir defans ve ani kontrataklarla rakibine zor anlar yaşattı. İlk yarıyı 14-8 önde tamamlayan Sağlık Melekleri, ikinci yarıya daha atak  başladı. Teknik Direktör Ali Rıza Yeşil ilk yarının ortalarında yedek sporcuları sahaya sürdü. Rakip takımı defansta durduran ve ani ataklarla rakip kalenin filelerini havalandıran Sağlık Melekleri zorlanmadan maçı 33-20 skorla aldı.

       Mardin 1947 Sağlıkspor Kulüp Başkanı Uz.Dr. Murat Sinanoğlu, son derece kaliteli ve heyecanlı bir karşılaşma olduğunu söyledi. Sinanoğlu ? Teknik heyeti ve sporcuları tebrik ediyorum. Son derece kaliteli bir oyun sergileyip karşılığını aldılar. Oturduğumuz liderlik koltuğunu kaptırma niyetimiz yok. Süper Lig´e lider olarak çıkmayı hedefledik ve hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz.? Dedi

           Sağlık Müdürü Yavuz taraftarlar arasında

      Mardin İl sağlık Müdürü Uzm.Dr. Saffet Yavuz, Mardin 1947 Sağlıkspor taraftarları arasında oturdu. Yavuz karşılaşma boyunca takımının flamasını sallayıp tezahürat yaptı.Sağlık Melekleri gol attıkça Sağlık Müdürü ayağa kalkarak tezahüratını sürdürdü.

       Teknik Direktör Ali Rıza Yeşil, takım olarak rakiplerine karşı iyi ve üstün oynadıklarını kaydetti Yeşil ?Rakibimiz Kadın Deplasmanlı  Hentbol  Lig´inin güçlü ekiplerinden  biri. Rakibimizin gücünü biliyorduk ve ona göre taktiklerimizi yaptık. Taraftarın ve yönetimin desteği sporcularımızı kamçıladı. Hedefimiz süper lig, yolumuza devam ediyoruz. Formalarını terleten ve hakkını veren sporcularıma teşekkür ediyorum? şeklide konuştu.

YAZARLAR