Bugün, 5 Ağustos 2020 Çarşamba

Altındağ Görevine Döndü

Geçtiğimiz günlerde, kurumun önünü açmak için görevinden ayrıldığını açıklayan DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ görevine döndü.

Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ´ın görevinden ayrılması TRC 3 Bölgesi olarak adlandırılan Batman,Siirt,Şırnak ve Mardin illerinde tepki ile karşılanmış, Altındağ´ın görevine dönmesi için kısa sürede güçlü bir kamuoyu oluşmuştu.

       Kısa bir aradan sonra görevine dönen DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

? Gurur ve onurla sürdürdüğüm, TRC 3 Bölgesi adlandırılan, Batman,Siirt, Şırnak Ve Mardin illerini kapsayan Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevimden,, Paydaş kurumlar ve sivil toplum örgütleriyle uyumlu geçen çalışma sürecinin ardından kurumda yeni bir çalışma ortamı ve heyecan oluşturma adına, hizmet alanı olan kurumun önünü açmak için ayrılma gereği duymuştum.

          Kısa bir süre içerisinde, istifamın kabul edilmemesi ve görevime dönmem için, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, üst düzey bürokratlar, siyasetçiler, kanaat önderleri ve vatandaşların talep ve destekleriyle oluşturulan kamuoyu duyarlılığı, görevime  daha heyecanlı, daha kararlı, proje ve hizmetlere kalındığı yerden daha etkin bir anlayışla dönme sorumluluğunu getirmiştir.

         Bu süreçte, yakın desteklerini gördüğüm, saygıdeğer siyasetçi büyüklerime, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine, kanaat önderlerine ve etrafımda kilitlenen hizmetin hedef kitlesi vatandaşlar ile olayı çarpıtmadan, hedef göstermeden sağduyulu paylaşan basın mensuplarına teşekkür ediyorum.

         Arkamda duran  ve göreve dönmemi sağlayan, bu güçlü kamuoyu,bana daha fazla çalışma sorumluluğu yüklemiştir.

         Bu duygularla, herkesi kucaklamaya,herkese eşit mesafede ve hizmete yakın olma prensiplerimizden ödün vermeden, bölgenin refah ve kalkınması için çalışacağıma söz veriyor, süreci takip eden ve destek veren herkese teşekkür ediyorum?

        Altındağ´ın görevine dönmesi TRC 3 bölgesinde tüm kesimlerde memnuniyetle karşılandı.

YAZARLAR