Bugün, 5 Ağustos 2020 Çarşamba

Mardin´de 11 bin fidan toprakla buluşacak

Mardin,Artuklu Üniversitesi Kampüsü ?Geleceğe Nefes? Oldu

Türkiye Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Mardin Artuklu Üniversitesi´nin akademik ve idari personelleri ile öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği ?Geleceğe Nefes? fidan dilim etkinliği kapsamında 2500 adet fidan toprakla buluşturuldu.

Mardin Artuklu Üniversitesi Kampüsü Kız Öğrenci Yurdu yanında bulunan ormanlık arazide gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine;  Mardin Valisi Mustafa Yaman, Tugğeneral Halil Şen, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş,MAÜ  Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar,  Adli yargı adalet Komisyon başkanı Önder Kürşat Mutlu, İl jandarma Alay Komutanı Tugğeneral Halil Şen, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı İl Emniyet Müdürü  Hakan Çetinkaya,Artuklu Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar,Vali Yardımcıları, , Artuklu Üniversitesi  Genel Sekreteri Mustafa Östürk, kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

      Vali Mustafa Yaman? Sayın Cumhurbaşkanımız öncülüğünde yapılan ?11 milyon Fidan Geleceğe Nefes? kampanyasına Mardin olarak bizde 11 bin fidanla katılıyoruz. Umarım bu toprakla buluşturduğumuz ağaçları iyi bakılacak ve burada okuyan  yüzlerce öğrenci ağaçların altında oturup temiz bir nefes alarak serinlemiş olacaklardır. Biliyorsunuz ki Mardin yaz aylarında çok sıcak bir atmosferi vardır.  Onun için MAÜ öğrencileri bu ağaçlara çok  önem vereceklerini umarım? dedi.

Türkiye Tarım ve Orman Bakanlığı´nın ?Geleceğe Nefes? bağış kampanyası kapsamında 81 ilde 2023 noktada dikimi gerçekleştirilen 11 milyon fidanın 243 bin adedinin, Mardin halkı tarafından bağış yapıldığı bilgisini veren Rektör Özcoşar, fidan bağışına destek veren tüm doğaseverlere teşekkürlere teşekkür etti

    Özcoşar,Türkiye´nin ilk ekolojik kampüsü olma yolunda yürütülen çalışmalar kapsamında, ağaç dikimi için ayrılan arazinin geniş tutulması hasebiyle diğer üniversitelerden sıyrılan Mardin Artuklu Üniversitesi, kampüsünü yeşillendirmeye devam edileceğini söyledi.

YAZARLAR